نیروگاه ۱۴۰۰ مگاواتی با همکاری روسیه در سیریک ساخته می‌شود

نیروگاه ۱۴۰۰ مگاواتی با همکاری روسیه در سیریک ساخته می‌شود

۲۹۸۱۴_۸۳۲

به گزارش برق نیوز، میرمرسل ایزدی‌پور، فرماندار شهرستان سیریک در دیدار با نمایندگان کشور روسیه اظهار کرد: این نیروگاه بخاری برق، در زمینی به مساحت ۱۰۰ هکتار  در ۴ واحد ۳۵۰ مگاواتی، طی ۵۵ ماه با مشارکت دو شرکت ایرانی و روسی ساخته خواهد شد. این پروژه یکی از طرح‌های توسعه سواحل مکران است که مورد توجه دفتر مقام معظم رهبری و دولت تدبیر و امید است. با راه‌اندازی این پروژه ملی زمینه اشتغال بیش از ۳۵۰۰ نفر در منطقه را فراهم می‌کند.
وی افزود: در روز های آینده کلنگ احداث این نیروگاه بخار با همکاری شرکت تکنوپروم اکسپورت روسیه و شرکت ایران عمران آذرستان در منطقه ساحلی شهر بندر کوهستک و روستای کرپان شهرستان سیریک به زمین زده خواهد شد.
نماینده عالی دولت در شهرستان سیریک تصریح کرد: احداث این پروژه ملی توجه به بزرگ‌ترین زیرساخت منطقه است که باعث توسعه، اشتغال‌زایی و شکوفایی استان و کشور می‌شود.
فرماندار سیریک اذعان کرد: در این جلسه ایوانف و پچلیسوف و تاجیک به عنوان نمایندگان شرکت های ایرانی و روسی در خصوص روند و نحو اجرای پروژه و استفاده از ظرفیت‌های منطقه و نیروهای بومی، سخنانی بیان کردند.
وی خاطرنشان کرد: آئین کلنگ زنی این پروژه ملی در روز های آینده با حضور دکتر جادری استاندار هرمزگان، و مقامات عالی رتبه کشور و روسیه اجرا خواهد شد.