فوت سالانه ۷۰۰ نفر به دلیل بی توجهی به مقررات ایمنی برق

فوت سالانه ۷۰۰ نفر به دلیل بی توجهی به مقررات ایمنی برق

img08470188

مدیرعامل توزیع برق مرکزی گفت: آموزش تخصصی در ارتقای رعایت نکات ایمنی برق تاثیرگذار است. سالانه شاهد فوت ۷۰۰ نفر به دلیل بی توجهی به مقررات ایمنی برق هستیم.

به گزارش برق نیوز، مهندس محمد اله‌داد در اولین همایش تخصصی ایمنی، استاندارد در حمل و نقل و جرثقیل که در شرکت شهرک های صنعتی استان مرکزی برگزار شد، با بیان این مطلب افزود: در کارگاه ساختمانی بعد از سقوط از ارتفاع بیشترین آمار حوادث مربوط  به برق گرفتگی  برای مجریان، نیروهای عملیاتی و کارگران است.

وی با بیان اینکه سالانه شاهد فوت افرادی به دلیل اندازه گیری حریم شبکه برق هستیم، افزود: نباید حریم شبکه های برق را به صورت مستقیم اندازه گیری کنیم بلکه باید متخصصان این امر را آن هم به صورت قدم پیمایی و… انجام دهند.

اله‌داد خاطرنشان کرد: شرکت توزیع برق آمادگی دارد همزمان با تحویل چرثقیل و بالابر به خریداران  و کاربران آموزش لازم را در شرکت های سازنده بومی برگزار کند.

وی با بیان اینکه صیانت از نیروی انسانی به عنوان ارزشمندترین سرمایه است و باید این نگاه در همه ابعاد مورد توجه قرار گیرد، افزود: سالانه شاهد فوت ۷۰۰ نفر به دلیل بی توجهی به مقررات ایمنی برق هستیم.

افزایش سطح استانداردهای ایمنی و بازرسی فنی چرثقیل ها، صنعت حمل و انتقال بار، بررسی حوادث سالانه در سطح کارخانه ها و مجموعه های صنعتی، آموزش استاندادهای قبل از نصب و بهره برداری در زمان استفاده، آموزش اپراتوری در انواع حمل و نقل ها از اهداف برگزاری این همایش بوده است.

منبع : برق نیوز